Lázár János: A polgármester az embereket szolgálja, ne a pártját
Hódmezővásárhely, Makó – Lázár János, Hódmezővásárhely polgármestere, a parlamenti Fidesz-frakció vezetője március 23-án sajtótájékoztatón jelentette be Vásárhelyen, hogy a makói és a vásárhelyi kórház közös irányítás alatt működjön tovább, mert így biztosítható a makói intézmény megmaradása. Akkor nem értük el Buzás Péter makói szocialista polgármestert, ezért közöltük véleményét az ügyről. Lázár János „személyes megtámadtatásnak” érzékelte, amit a makói polgármester mondott, és erre reagálni kívánt.
Megújul a tatai Öreg-tó és vízgyűjtő területe
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság (ÉDUVIZIG) közel 1,4 milliárd forint uniós támogatásból végzi el a tatai Öreg-tó és vízgyűjtő területe, az Által-ér természeti megújítását – közölte az ÉDUVIZIG kedden az MTI-vel.
LMP: Schmitt méltatlanná vált a köztársasági elnöki pozícióra
Az LMP véleménye szerint Schmitt Pál mind a doktori címre, mind a köztársasági elnöki pozícióra méltatlanná vált – mondta keddi, budapesti sajtótájékoztatóján az LMP szóvivője. Heltai László szerint az államfő kisdoktori dolgozatában plagizált és le kell mondania.
Eltérő álláspontok az almásfüzitői vörösiszap-tározó lefedése kapcsán
Az almásfüzitői tározó lefedését végző Tatai Környezetvédelmi Zrt. szerint megfelelő technológiával és szabályszerű engedélyek birtokában dolgoznak, a Greenpeace környezetvédő szervezet ezt változatlanul vitatja – derült ki az Országgyűlés Fenntartható fejlődés bizottsága előtt elhangzott tájékoztatókból kedden Budapesten.
Ha nem mond le Schmitt, tüntetni fog a DK
A Demokratikus Koalíció (DK) arra szólítja fel Schmitt Pál köztársasági elnököt, hogy mondjon le tisztségéről, ellenkező esetben egy hét múlva tüntetésen próbálják erre rábírni.


