Szivattyúzunk, mint a fene
Mórahalom – Tízmilliókat emészt fel egy-egy homokháti településen a belvíz elleni küzdelem.
Pusztítja az ivadékot a téli ár: amit nyáron adott a Tisza, most elvette
Csongrád megye – Az utóbbi évek legjobban sikerült tiszai ívásának eredménye megy tönkre most, a jéghideg árhullám nyomán. A szakértő szerint a halivadékok felélik tartalékaikat, miközben az erős sodrásban próbálnak védett helyet keresni.
Nyárra tolódhat az M43-as autópálya átadása
Csongrád megye – Nincs kész a vízelvezető rendszer az M43-as mentén, emiatt a vízügy nem járul hozzá az átadáshoz, amit tavaszra terveznek.
Jövőre felgyorsul a lassú víz
Szeged – Nemcsak az ivóvíz minősége javul, a hálózatokat is felújítják, ha 2011-ben elkezdődik az Unió által támogatott program a Dél-Alföldön. Az ivóvízminőség-javító beruházások pályázatait a jövő év elején adják be.
Kormányablak gyorsítja az ügyintézést januártól
Csongrád megye – A szegedi megyeházán és a vásárhelyi polgármesteri hivatalban is lesz kormányablak január 1-jétől: az állampolgárok egy helyen intézhetik földhivatali, nyugdíjbiztosítási vagy éppen fogyasztóvédelmi ügyeiket. 124 milliárdos büdzsével jönnek létre a kormányhivatalok – a megyeit B


