„Az önkormányzatoktól már nem lehet több pénzt elvenni”
A Magyar Megyék Napján Szűcs Lajos, Pest megye önkormányzatának elnöke, a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetségének társelnöke az elvonások tragikus hatásáról, az önkormányzatok közös fellépésének jelentőségéről és az emberek ellehetetlenítéséről beszélt lapunknak.
Közös fellépés a vidéki Magyarország nevében
A megyei önkormányzatok által kiadott közös nyilatkozat kapcsán Magyar Anna közgyűlési elnök a kistelepülések képviseletét és az összefogást emelte ki, valamint beszélt Csongrád megye legsúlyosabb problémáiról is.
Nem kérik az ingyenes oltást a kismamák
Szeged – Nem tesztelték kismamákon az új influenza elleni védőoltást, a várandós nők pedig nem kockáztatják születendő gyermekük fejlődését – mondták határozottan az általunk megkérdezett szegedi terhes nők. A háziorvos szerint át kell beszélni a lehetőségeket – végül mindig a kismama dönt, hogy kéri-e a vakcinát, vagy sem.
Lónyugtatós drogkereskedőket lepleztek le
Ötven adag kábítószer-tartalmú lónyugtatóval fogtak meg két huszonéves drogkereskedőt a vámosok a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Sátoraljaújhelyen – tájékoztatott a Vám- és Pénzügyőrség (VPOP) szombaton.


